KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13327157
nr 1332 7157
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1935, sagomotiv. Motivet: 35x27cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 juni 2020
kl 20:50:31
4/6 22:56:34
7/6 12:33:21
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius